Kompetencia-, kreativitás- és személyiségfejlesztő programok óvodásoknak és iskolásoknak

A konstrukció címe:
TÁMOP-3.2.11/10-1/KMR Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása

A pályázat azonosítója:
TÁMOP-3.2.11/10-1/KMR-2010-0047

A projekt megnevezése:

A projekt leírása:
Kétféle óvodai és háromféle iskolai, nem formális keretek közti képességfejlesztő programot fejlesztettünk ki egy pszichológus és egy színtársulat bevonásával.
A  Varázsjáték foglalkozás az óvodások képzeletét, verbális, társas készségeit fejleszti, a zenefoglalkozások a klasszikus zene megértését, élvezetét, az óvodások kreativitásának, ritmusérzékének, koncentrációs képességének erősítését célozzák.
Általános iskolásoknak szól az interaktív mesedarab, míg elsősorban a középiskolásokat célozzák a K.V. Társulat serdülők számára írt előadása, ehhez kapcsolódó beszélgetései és a serdülők tipikus iskolai, illetve szüleikkel, kortársaikkal kapcsolatos problémáit feldolgozó drámaórái. A foglalkozások fejlesztik és inspirálják a gyerekek lényegkiemelési és értelmezési képességét, továbbá segítenek a diákok kezdeményező készségének, önkifejezésének erősítésében.

Kedvezményezett neve, elérhetősége:
1088 Budapest, Múzeum u. 7.
www.kossuth-klub.hu

Közreműködő szervezet neve, elérhetősége:

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
1134 Budapest, Váci út 45. “C” épület
www.esza.hu, email: eutamogatas@esza.hu

Irányító hatóság:

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
1077 Budapest, Wesselényi u. 20-22.
ÚMFT infovonal: 06 40 638 638
www.nfu.hu, nfu@nfu.gov.hu